Aktualności

Informujemy, że dnia 2 grudnia 2021 (CZWARTEK)pan STOP

przejście dla pieszych na skrzyżowaniu

ulic Prądzyńskiego i Lipińskiej będzie niestrzeżone.

TRZEBA UWAŻAĆ BARDZIEJ.

 

hasło szac2

 

         Kwarantanna dla kilku klas pokrzyżowała nam plany dotyczące konkursu plakatowego w salach. W związku z tym przesuwamy termin rozstrzygnięcia konkursu na przyszły tydzień - 30 listopada. Mam nadzieję, że już wszyscy zdążą wrócić i zdobić sale przygotowanymi plakatami.

         Jednak kampania trwa. Dziś nowe elementy:

1. Hasłem kampanii jest "Nie niszcz SIEBIE - szanuj INNYCH". Hasło pojawi się na szkolnym Fb - prosimy wszystkich możliwych o udostępnianie - mamy nadzieję, że w ten sposób nasza akcja rozszerzy się poza szkołę.

2. Jak wiadomo symbolem Kampanii jest fioletowy wykrzyknik. Pojawiła się informacja dlaczego fioletowy. Dziś ogłaszam sondę (z nagrodami) dotyczącą interpretacji "dlaczego wykrzyknik?" Na uczniów, którzy udzielą najtrafniejszych odpowiedzi czekają drobne upominki. Przypominam, że powinno mieć to formę sondy, a więc krótkich trafnych odpowiedzi (2 - 3 zdaniowych) na pytanie "Dlaczego wykrzyknik jest symbolem Kampanii propagującej szacunek? Co on ma oznaczać? Co symbolizować?"
Proszę o przesyłanie odpowiedzi (podpisanych imieniem nazwiskiem i klasą) na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Z wyrazami szacunku Wioletta Wiśniewska

cyber sny

W okresie wrzesień-listopad br. odbędzie się cykl spektakli profilaktycznych skierowanych do rodzin z dziećmi, które będą prowadzone przez aktorów Teatru Art w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Wołominie. Spektakle zaplanowane są w dniach: 18.09.2021r., 09.10.2021r., 06.11.2021r., 13.11.2021r., podczas których będzie poruszona tematyka szkodliwości nadużywania alkoholu, przemocy, cyberprzemocy, nietolerancji, budowania pozytywnych relacji międzyludzkich. Każdy spektakl będzie dedykowany innej grupie wiekowej dzieci, aby aktorzy w przystępnej formie mogli przestrzec przed istniejącymi zagrożeniami.

W najbliższym czasie tj. 09.10 odbędzie się spektakl poruszający temat uzależnienia od wirtualnej rzeczywistości, znajomości zawieranych w internecie, nadużywanie wizerunku, obrażanie oraz wyśmiewanie.
Serdecznie zachęcamy rodziny i dzieci do wzięcia udziału w spektaklu.

plakat cukrzyca

Duczki 1

Dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wołominie
zatrudni nauczyciela do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych.

Wymagania:
wykształcenie wyższe – pedagogika specjalna

Wymiar czasu pracy:
14 godzin tygodniowo

Okres zatrudnienia:
do 24 czerwca 2022 r.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W CV prosimy o zamieszczenie klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)".

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie przygotowała informację dotyczącą postępowania w przypadku potwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u dziecka uczęszczającego do szkoły lub przedszkola na terenie Powiatu Wołomińskiego w celu stałego stosowania:

 Plik PDF z wytycznymi Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

 

W liście minister Przemysław Czarnek przedstawił działania Ministerstwa Edukacji i Nauki związane z bezpiecznym powrotem do szkół oraz wsparciem uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

 

List Ministra Edukacji i Nauki

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołominie w związku z realizacją w SSP5 programu edukacyjnego pt. „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” przesyła informacje:

 

kleszcze plakat

 

kleszcze info 0

kleszcze info 3

kleszcze info 4

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz Aktualnosci grafika

Pakiet 4 Spis bezpieczny dla seniorow