Z okazji 100 lecia nadania praw miejskich miastu Wołomin odbyła się wycieczka, w której uczestniczyli uczniowie klasy IVD. Celem wycieczki było przedstawienie osób, jak również miejsc szczególnie ważnych dla naszego miasta. Lekcja w terenie była przeprowadzona w języku angielskim   z wykorzystaniem słownictwa, którego dzieci uczyły się w szkole. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o Józefie Piłsudskim (znaczenie pomnika w Wołominie), odwiedziły budynek dawnej szkoły nr 2 prowadzonej i uczęszczanej w dawnych czasach przez wołomińskich Żydów i Miejską Bibliotekę Publiczną. Na koniec pokłoniły się Henrykowi Wojciechowskiemu oddając mu hołd za zasługi dla naszego miasta. Oprowadzającymi  uczniów po mieście były panie: Grażyna Podhorodecka i Agnieszka Wydryszek nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole.

 

wycieczka1