PRO MED

Miło nam zakomunikować, że od 1.10.2021, w Centrum Medycznym PRO-MED przy ul. Armii Krajowej 64/13 w Wołominie, rozpoczyna działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży I Poziom Referencyjny.

Ośrodek finansowany jest przez NFZ. Nie wymagane jest skierowanie, a jedynie zgoda obojga rodziców na objęcie opieką dziecka. Zespół ośrodka, to psychologowie i psychoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem, oraz terapeuta środowiskowy, który w razie potrzeby będzie kontaktował się z Państwem w celu przeprowadzenia wywiadu, lub uzyskania informacji potrzebnych w procesie leczenia. Zadaniem ośrodka jest objęcie opieką dzieci i młodzieży od 3 do 21 roku życia (pod warunkiem kontynuowania nauki). Udzielamy pomocy miedzy innymi w:

  • sytuacjach kryzysowych

  • zaburzeniach depresyjnych

  • stanach lękowych

  • zaburzeniach zachowania

  • zaburzeniach emocjonalnych

W trakcie leczenia, proponujemy różne formy pracy: porada psychologiczna, psychoterapia, terapia rodzinna, sesje wsparcia psychospołecznego. Obejmujemy opieka w razie potrzeby cały system rodzinny. Im mniejsze dziecko, tym większy udział pomocy rodziców w leczeniu dziecka. Im starsze dziecko, tym większy udział jego pracy indywidualnej w procesie leczenia.

Jesteśmy placówką „pierwszego kontaktu”, blisko środowiska dziecka i jego rodziny.

Zapisy do rejestracji ogólnej poradni PRO-MED pod numerem telefonów:

22 499-80-70 lub 698-871-796 lub osobiście od 1.10.2021.

Piotr Piskorz

wraz z zespołem Ośrodka