plakat 6

Szkolna Kampania Szacunku dla Innych - została zaplanowana
w kalendarzu szkolnym w terminie 15 – 19 listopada 2021 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Kampania przeciągnęła się do 30 listopada 2021 i spotkała się z żywym odzewem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli wszystkich klas. Serdecznie dziękujemy za każdy pomysł, inicjatywę i udział w propozycjach. Zaczęło się od tablicy przedstawiającej Kampanię oraz informacjach w e-dzienniku, na stronie www i szkolnym fanpage.

Odznakę w postaci fioletowego wykrzyknika wg projektu p. Wioletty Wiśniewskiej sponsorowała Rada Rodziców – dziękujemy. Pozostałe nagrody ofiarował radny p. Wojciech Plichta.

Kampania zaistniała poprzez:

Kolor – fioletowy, bo skłania do refleksji.Symbol – fioletowy !, bo podkreśla jak ważna jest sprawa i znaczek z tym wykrzyknikiem. 

znaczek

Hasło

hasło szac2

bo wszyscy są tak samo ważni. Piosenkę – „Tolerancja” St. Soyki, bo mówi co robić, by się szanować. Maskotkę - symbol akceptacji inności, kot we fioletowe pasy
o imieniu Wykrzyknik, bo chodzi swoimi drogami, jest nierealny, a i tak go wszyscy lubimy. 

kot

Sondę na temat „Co w naszej Kampanii symbolizuje wykrzyknik?” - nagrodą, za trafne interpretacje, była odznaką i bilet do Rozrywkowego Centrum Hulakula, którą otrzymała Lena Ołdakowska z klasy IVBKonkurs na największą ilość plakatów w salach lekcyjnych, mówiących
o tym jak szanować innych. Nagrodą była Odznaka Dyrektora SSP5, którą wygrała klasa IIIB wraz z wychowawcą p. Marta Rybacką – wszystkie plakaty były zgodne z wymaganiami konkursu! 

IIIB

odznaczenia

odznaka

Słodkie upominki otrzymali uczniowie klasy IIIA wraz
z wychowawcą p. Agnieszką Olejasz
za najliczniejszy udział
w plakatowym konkursie. 

3a

Dodatkowo nagrodziliśmy uczniów klasy IIB z wychowawcą
p. Marzena Dymowską
 za niesamowity pomysł na plakat. Uczniowie otrzymali wesołe smycze i słodkości. 

plakat 2b

Nagrodzeni odznaką i biletem do Rozrywkowego Centrum Hulakula zostali również: Wojtek Książek z klasy IVB i Kinga Jędrzejewska z klasy VB, których pomysły na plakaty były wyjątkowe. Lekcje przeprowadzone przez nauczycieli i wychowawców. Film „Cudowny chłopak” reż. Stephen Chbosky . Wnioski dzieci przesłane do pedagoga. Nagrodzone przemyślenia należały do Bartosza Milewskiego z klasy IB - najmłodszy z nagrodzonych, otrzymał odznakę Kampanii i bilet do Rozrywkowego Centrum Hulakula. 

1b bartek

Spektakl profilaktyczny w MDK zorganizowany przez OPS pt. „Szczęście za rogatką” poruszający problematykę narkomanii, przemocy i agresji w szkole. Wyzwanie czyli zaśpiewanie piosenki „Tolerancja” przez klasę 7D, i nominowanie czterech kolejnych instytucji do wyzwania i zaśpiewania ww piosenki. Czekamy na podjęcie wyzwania. Gazetkę z cytatami i myślami dotyczącymi szacunku z możliwością dopisania swojej myśli.

cytaty bliskoznaczne  cytaty wpisy

cytaty 2

cytat 1

cytat 3

cytat 4

Koordynatorem i głównym pomysłodawcą Kampanii był pedagog szkolny p. Wioletta Wiśniewska.

Zespół ściśle współpracujący, jak również komisja konkursowa to: nauczyciel biblioteki
p. Małgorzata Kowalewicz i psycholog szkolny p. Beata Wójcicka.

zespół i kot 2

 

Realizatorami zadań Kampanii była cała społeczność szkolna czyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i wychowawcy.

Następna Kampania – Akademia Dobrych Manier - już w przyszły tygodniu. Weź udział bo warto.